KONST / Litografier / Färglitografi 12667589
nr 1266 7589
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Motiv från en vik. Signerad, numrerad 249/260, mm; 25x65 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 juli 2019
kl 18:40:45
29/7 16:35:54
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman